وب رخ | واکاوی وب رخ : از حس خوب پیکسل ها تا ماهُ خورشیدُ فلک
15533
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15533,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

واکاوی وب رخ : از حس خوب پیکسل ها تا ماهُ خورشیدُ فلک

داستان وب رخ

همۀ Coder ها و Designer ها ایده هایی دارن که به دلایل مختلف نمی تونن برای مشتری ها پیاده سازی کنن و اون ایده ها یه جورایی سر دلشون گیر می کنه و منتظر یه فرصتن که جیباشون پر پول باشه و برا دلشون اونی که می خوان پیاده کنن، ما هم پُر بودیم و هستیم از این ایده ها… و از اونجایی که وب رخ برای خودمونه هر کاری دلمون خواست توش کردیم…

داستان از هویت سازمانیمون شروع شد

مسیح چند ماه قبل از شروع طراحی اسناد ماموریت و چشم انداز و پورتفولیوی خدمات رو کامل نوشته بود، اینکه دلمون می خواد کجا بریم و چه شکلی کار کنیم، از خطوط قرمز وب رخ تا شعارمون کاملاً مشخص بود، برا همین طراحی هویت سازمان راحت تر شد.

لوگو

ما یه جورایی همۀ حرفمون راجع به پیکسل هاست و از طرفی علاقۀ شدیدی به مربع به عنوان کانسپت اصلی وب رخ داشتیم، این شد که مسیح با همین تفکر لوگومون رو دوباره طراحی کرد.

و در نهایت نسخه های آذین بندی شدۀ لوگو :))

فونت فارسی

برای فونت فارسی دو گزینه داشتیم، یکان و ایران سنس. یکان به دلیل شکستگی هاش بیشتر به کانسپت ما می خورد ولی در نهایت به دلیل استانداردهای تایپوگرافی و خوانایی بسیار زیاد، ایران سنس رو انتخاب و لایسنسش رو خریداری کردیم.

فونت انگلیسی

برای فونت انگلیسی بیشتر اذیت شدیم چون تعداد و تنوع بیشتری داره، مسیح رو فرستادیم برای تحقیق و در نهایت با توجه به شاخص هایی که در نظر داشتیم از جمله نگارش @ و با توافق همگی طبق جدول زیر فونت Ubunto رو انتخاب کردیم.

رابط کاربری

ما چند بار مسیرمون رو عوض کردیم، در واقع دو ماه اول، پروژه فقط در مرحلۀ طراحی قالب بود. مسیح کمال گراییش رو روشن کرده بود و طرح هایی که خودش می زد هم قبول نداشت ! البته اواخرش با کتک درمانی تا حد زیادی مشکل بر طرف شد. مثلاً ۲۰ روز روی این طرحی وقت گذاشت، که ما صداش می زنیم طرح اول !!

طرح اول

این طرح از کانسپت لوگو شروع شده بود و به یقین قرار نبود ریسپانسیو باشه ! در هر کدوم از پیکسل های این صفحه قرار بود اتفاقات باحالی بیافته ( که در نسخۀ فعلی وب سایت در هر صفحه می افته ).

چون این طرح در مرحۀ پروتوتایپ موند و اجرا نشد من فقط چند قسمتش رو به صورت Gif نمایش می دم که قرار بود چه جریاناتی داشته باشه…

بخش خوش آمد گویی

سناریو این بود که بعد از بارگذاری کامل سایت قرار بود بعد از چند ثانیه از طریق آی پی، محل کاربر مشخص بشه و به کمک API سایت هواشناسی، وضعیت آب و هوای محل کاربر مشخص بشه و در قسمتی از سایت به جای سلام ! یه خوش آمد گویی ویژه داشته باشیم. مثلاً : صبح بارونیت بخیر،  آدینۀ خوبی داشته باشی !

و همه چیز آماده شده بود، حتی شرایط آب و هوا !

بخش گفتگوی آنلاین

قرار بود چت تعاملی ای که الان به نام rendez vous  داریم رو در باکس پایین وب سایت بذاریم.

بخش موسیقی آنلاین

و آهنگ هایی که داریم تو وب رخ گوش میدیم Online Stream بشه تو سایت.

بخش معرفی پیکسل های وب رخ

و عکس بچه های در قسمت TEAM با یک افکت باحال Jquery نمایان بشه …

بخش Gamification / Snake

در قسمت قرمز رنگ بازی Snake رو طراحی کردیم و با Arrow keys بازی شروع می شد و امتیاز داشت و بعد از رسیدن به امتیاز ۳۲۰ به کاربر ها Badge داده می شد. در واقع این بخش کانسپتی از سرویس طراحی Gamification برای کاربران بود. یه رروز تو وبلاگ منتشرش می کنیم…

اینجا بود که به این نتیجه رسیدیم این طرح محدودیت هایی داره که داره دستمون رو می بنده و می تونه بهتر بشه، بیخیالش شدیم و رفتیم سراغ طرح های دیگه ای که باز هم راضیمون نکرد :

laptop frame
hero image

و خداحافظی با همۀ طرح هایی که زده شد :))

و اما طرح کنونی وب سایت

بعد از ۲ ماه که طرح های بالا زده شد، ما به این نتیجه رسیدیم که به تمام صفحه نیاز داریم و باکس های کوچک دستمون رو می بندن ! پس دردسر ریسپانسیو کردن وب سایت رو به جون خریدیم و شروع کردیم به طراحی سایتی که ۵۰۰۰ پیکسل ارتفاع داشت و در واقع هر کدوم از ایده هامون رو در یک صفحه کار کردیم …

 

صفحۀ اول ( Intro )

این صفحه قرار بود خیلی ساده باشه و فقط لوگو و شعارمون رو توش بذاریم که بعد ها Loading هم قرار بگیره …
مسیح زحمت کشید هم لوگو هم لوگوتایپ رو به صورت SVG درآورد و مهدی و علی هم لودینگ و حرکت موس رو کد نویسی کرند…

این طرح چند تا مزیت داشت :

 • برای صفحات Retina لوگو و لوگو تایپ با بهترین کیفیت نمایش داده می شد.
 • به دلیل حجم کمتر SVG سرعت لود صفحه بالاتر رفت ( آخه ۲Kb ؟!  چرا خب ؟! )
 • احتمالاً اگر صفحه رو تا ۴۰۰x برابر بزرگ کنید نظم صفحه سر جاشه…

صفحۀ کرۀ زمین ( Orbit )

هدفمون در این صفحه طراحی یک کانسپت تعاملی – زمانی بود، یه طرحی که با توجه به ساعت و روز ورود کاربر تغییر پیدا کنه. برای همین یک کرۀ زمین طراحی کردیم. این کرۀ زمین با ساعت کامپیوتر شما کار می کنه. مثلاً اگر شب به این صفحه سر بزنید صفحه تاریکه و می تونید ماه رو ببینید و اگر صبح ها سر بزنید روشنه و خورشید بعد از چند تا ژانگولر بازی در موقعیت واقعی خودش قرار می گیره و حرکت می کنه. یعنی اگر ۲ ساعت تب مرورگرتون باز باشه جای خورشید عوض میشه. باحالترین زمانش به یقین موقع غروب و طلوع خورشیده که در ۱۵ دقیقه کل رنگ های صفحه به مرور تغییر می کنن. و دیگه اینکه خواستیم بر اساس ایام هفته خوش آمد گویی مناسب تری داشته باشیم، جریان حس خوب کاربر هاست…

نکات طراحی بخش کرۀ زمین

مسیح طرح گرافیکی  این صفحه رو چند بار تغییر داد، ولی چون براش خیلی هیجان انگیز بود رفت روی Night Modeو خیلی معطل نشدیم :D. کل طرح شامل چند لایه ست :

 1. تصویر سیاه و سفید کرۀ زمین برای شب ها
 2. تصویر رنگی کرۀ زمین برای صبح و ظهر ها
 3. خورشید، ماه و چند تا ابر که نزدیکترین لایه به زمین هستن
 4. لایۀ ابر دوم که برا شلوع بازیه !
 5. لایۀ ابر سوم و سفینۀ شاتل که برای مسخره بازی و تفریحه !

 

 

نکاتی که در طراحی داشت :

 • باید کل زمین رو طراحی می کردیم و نصفش نمایش نمی دادیم، در واقع الان تو سایت هم همۀ کرۀ زمین با همۀ تنظیمات در به صورت ۳۶۰ داره می چرخه ولی نصفش رفته اون زیر !
 • برای ابرها از سه آیکون مختلف استفاده کردیم و همشون رو PNG مشکی با Opacity 50% قرار دادیم که برای روز و شب نیازی به تغییرش نباشه ! مثل پشه که روی دیوار تیره معلومه، روی دیوار روشن هم معلومه !!! :)))
 • سایز کوچکترین لایه رو ۸۰۰ پیکسل و بزرگترین لایه رو ۱۴۰۰ پیکسل در نظر گرفتیم که بحث ریسپانسیو راحت تر باشه ولی اصلاً راحت تر نبود و پوست مهدی کنده شد !
 • چند بار یه انحراف میدانی داشتیم، یعنی روی دور تند که می ذاشتیم آفتاب مهتاب می زدن ! هر کاری هم می کردیم درست نمی شد، بعداً فهمیدیم محور لایه های گرفیکی ایراد داشته، برای همین مسیح از اول در یک فایل جدید فتوشاپ کل جریان رو پیاده سازی کرد و موشن ها رو با فتوشاپ ساخت تا همه چیز درست شه…

 

نکات کد نویسی بخش کرۀ زمین
 • در فاز اول کدنویسی اسکریپت نوشتیم که هر سوالی که نمایش داده میشه وقتی شخص جواب متناظر رو انتخاب می کنه باید سوال با یک انیمیشنی باندازه باکس جواب شخص و سوال جدید بالا بره و باکس های جدید با همون سرعت از پایین بالا بیان.
 • در فاز دوم پیاده کردیم که وقتی تعداد سوالات و جواب ها به حدی رسید که از اندازه ارتفاع مانیتور شخص بیشتر میشه به اندازه ای که بیشتر میشه اسکرول به صفحه اضافه بشه .
 • در مرحله بعد نوشتیم که هر باکس جدید که داخل صفحه میاد یک تایمر داشته باشه که بتونه محاسبه کنه این متن چند دقیقه قبل نوشته شده که در زین سوالات قابل مشاهده است.
  در فاز چهارم نوشتیم که سوالات به صورت حرف به حرف نوشته شه که جذابیت اونها بیشتر بشه و انگار همین الان داره نوشته میشه.
 • در مرحله بعد سوال تاریخ تولد رو جوابش رو گرفتیم و محاسبه کردیم که از امروز تا تاریخ تولد شخص چند روز مونده که بتونیم بهش بگیم تا تولد شما … روز باقی مونده و تولدتونو تبریک می گیم و تمام این مراحل در بک اند اجرا شد.
 • در قسمت بعدی کار برای شخص پاسخگو که طرف راست صفحه قرار می گیرد اول یک آیکون سمپل قرار دادیم بعد از روی اسمش یک آیکون ساختیم و در آخر وقتی ایمیل خودش رو وارد می کنه از روی gravatar عکسش رو آوردیم و براش به عنوان avatar قرار دادیم.
 • در فاز هفتم  یکجاهایی متن سوالات با جواب های شخص ترکیبی می شه مثل “علی عزیز از اینکه به سوالات پاسخ دادی خوشحالیم” پس اسم و بعضی مشخصات رو در session ذخیره کردیم و سوالاتی که این وضعیت ها را داشتن برای هر کدوم یک نوع ایجاد کردیم و در فرانت اند جواب و سوال رو به هم چسبوندیم که شد اینی که می بینید.
 • در مرحله آخر مشخص کردیم که چه زمانی سوالات تمام شده پس وقتی سوالات تمام میشه یک ایمیل برای شخص بفرسته که این سوال هایی بوده که ما کردیم و اینم جوابهای شما بوده و به زودی به شما پاسخ خواسته هاتون رو خواهیم داد.
صفحۀ روال انجام پروژه ( Lantern )

تنها نکته ای که این صفحه داره برای حالت ریسپانسیوش هست، البته هنوز خیلی کار داره و میشه بهترش کرد ولی خسته شدیم ! می فهمی ؟ خسته شدیم !

صفحۀ نیم نگاهی به عمق ( Knowledge )

هدفمون از طراحی این صفحه این بود که یه مقداری از داشته های بصری دور بشیم و به این بپردازیم که چی بلدیم، چه دوره هایی شرکت کردیم، با چه ابزار هایی کار می کنیم و خلاصه یه آماری از خودمون بدیl و کمی به عمقمون بپردازیم.
برای حرکت آب بالای صفحه از این پلاگین استفاده کردیم و مهدی زحمت پیاده سازی رو کشید و علی هم تمامی آمار ها رو به کمک API از Smartsheet گرفت.
قبلاً تو هاست ایران یه پست به نام تجربۀ کار با کار چاق کن های آنلاین ! گذاشته بودم ولی الان بعد از دو سال باید شمارۀ دو رو هم بنویسم که با Smartsheett عزیز چه ها کردیم…

صفحۀ گفتگوی آنلاین یا فرم ارسال سفارش یا چه خبر تعریف کن ( Rendez Vous )

همش با یه فرم شروع شد ! فرم سفارش طراحی وب سایت و خدمات دیگه ای که ارائه میدیم، ولی منجر به سنگین ترین، آموزنده ترین و پر مخاطب ترین صفحۀ وب سایتمون شد. نوشتن سناریو ها و به خصوص پیاده سازیشون خیلی زمان بر بود. مسیح اول کل سناریو ها رو روی کاغذ چرک نویس کرد و بعد هم وارد گوگل داک کردیم و باز هم یه سری شیرین بازی ها درآوردیم که خسته کننده نباشه…

علی پیاده سازیش رو شروع کرد. برای پیاده سازیش جلسه های فراوونی گذاشتیم و راجع به فرم و ایده بحث های زیادی شد مثلاً اینکه سوالهای جواب داده شده به عنوان session ذخیره بشن که بشه برای سوال های بعدی فهمید که قبلی ها چه جواب هایی داشته یا جواب ها مستقیم AJAX پست بشه، یا اینکه روابط درون دیتابیسی این سوال ها و پاسخ ها به چه نحوی باشه. و اینکه برای طراحی این بخش می تونیم از اسکریپت آماده ای کمک بگیریم یا خیر.

در نهایت به این نتیجه رسیدیم که اگر کل این بخش رو با Javascript و AJAX طراحی کنیم همه ی ایده های مسیح رو می شه پیاده کرد پس دست به کار شدیم…

مسیح اولش نگران تجربۀ کاربری این بخش بود، ولی بعد از ۱ ماه از راه اندازیش فیدبک ها خیلی خوب بود. تقریباً در دو ماه اول حدوداً ۲۷۰ کاربر از فرم استفاده کردن و موارد باحالی رو متوجه شدیم :

 • چون IP و ساعت دقیق گفتگو رو لاگ می کنیم، تقریباً نصف کاربر ها دو سه تا سناریو رو پیش رفتن !
 • اسم های مختلفی ثبت شده مثل : لئونارد کوهن، هایده، مارک نافلر و … :))
 • تقریباً ۷۰% مخاطب هامون متولدین ۷۰ هستند ! چرا خب ؟
 • طبق آماری که از Crazyegg میگیریم ۶۰% زمان کاربر ها روی این صفحه ست …
 • فید بک های مثبتتون هم که بیشترین انرژی رو به ما میده پایین صفحه ببنید.
 • و جالب ترین نکته این بود که دو تا شرکت سفارش طراحی این فرم رو دادن ?

 

روال و مراحل طراحی این صفحه
 • در مرحله اول در بک اند کلیه روال سوالات رو پیاده سازی کردیم تا ترتیب سئوالات و جواب ها را مشخص کنیم.
 • درمرحلۀ بعد وارد فاز فرانت اند شدیم و باکس های سوالات و جواب ها و کلیت صفحه رو طراحی کردیم تا آمادۀ اسکریپت نویسی بشه.
 • درمرحلۀ بعد اسکریپتی نوشتیم که هر سوالی که نمایش داده میشه وقتی شخص جواب متناظر رو انتخاب می کنه باید سوال با یک انیمیشنی به اندازۀ باکس جواب شخص و سوال جدید بالا بره و باکس های جدید با همون سرعت از زیر کادر  بالا بیان.
 • درمرحلۀ بعد سنجیدیم که وقتی تعداد سوالات و جواب ها به حدی رسید که از اندازه ارتفاع مانیتور شخص بیشتر میشه به اندازه ای که بیشتر میشه اسکرول به صفحه اضافه بشه.
 • در مرحلۀ بعد نوشتیم که هر باکس جدید که داخل صفحه میاد یک تایمر داشته باشه که بتونه محاسبه کنه این متن چند دقیقه قبل نوشته شده و دائماً با گذشت زمان محاسبه بشه : چند لحظه قبل، ۲ دقیقه قبل … ۳۲ دقیقه قبل و باید برای همۀ موارد سئوالات و جواب ها این مورد لحاظ می شد.
 • درمرحلۀ بعد نمایش سئوالات مسیح یه به صورت حرف به حرف نوشتیم که که جذابیت اونها بیشتر بشه و انگار همین الان داره خودش می نویسه.
 • در مرحلۀ بعد سوال تاریخ تولد رو جوابش رو گرفتیم و محاسبه کردیم که از امروز تا تاریخ تولد شخص چند روز مونده که بتونیم بهش بگیم تا تولد شما فلان روز باقی مونده و تولدتونو تبریک می گیم و تمام این مراحل در بک اند اجرا شد.
 • درمرحلۀ بعد کار برای کاربران اول یک آیکون سمپل قرار دادیم تا بعد تایپ نام و نام خانوادگی اش یک آیکون برایش ساخته شود.  و در آخر وقتی ایمیل خودش رو وارد می کنه از روی gravatar عکسش رو آوردیم و براش به عنوان avatar قرار دادیم.
 • درمرحلۀ بعد که  جاهایی متن سوالات با جواب های شخص ترکیبی می شه مثل “علی عزیز از اینکه به سوالات پاسخ دادی خوشحالیم” اسم و بعضی مشخصات رو در session ذخیره کردیم و سوالاتی که این وضعیت ها را داشتن برای هر کدوم یک نوع ایجاد کردیم و در فرانت اند جواب و سوال رو به هم Marge کردیم.
 • در مرحله آخر مشخص کردیم که چه زمانی سوالات تمام شده تا ایمیلی برای کاربر ارسال بشه که به زودی به شما پاسخ خواهیم داد. و در نهایت همۀ موارد وارد شده توسط کاربر رو در Smartsheet ذخیره کردیم.
صفحۀ معرفی پروژه ( Wall )

اولش می خواستیم پروژه ها با پرسپکتیو به صورت ویدئو در یک مانیتور نمایش داده بشن، اینطوری :

مهدی زححتش رو کشید ولی برای ریسپانسیو هر کاری کردیم نتونستیم بک گراند رو با ویدئو به صورت متناسب کوچیک و بزرگ کنیم، در واقع مهدی از همین صفحه آبستن شد :)) ولی در نهایت موفق نشدیم ریسپانسویش کنیم یکی دیگه هم تو بوداپست یه همچین مشکلی داشت ولی نیم متر خاک نشسته بود رو سئوالش تو Stackoverflow. خلاصه بیخیال شدیم و اینطوری طراحی کردیم :

نکته ای که این صفحه داره فقط اینه که وقتی کاربر به این صفحه می رسه ویدئو Play میشه و وقتی از صفحه رد میشه Stop میشه ! این ژانگولر کوچک رو مهمان علی بودیم. احتمال داره الان که این صفحه رو میبینید مدلی دیگه طراحی شده باشه چون وقت کردیم که مستند سازی سایر پروژه ها رو انجام بدیم…

صفحۀ دربارۀ ما / پیکسل های وب رخ ( Pixels )

آخه چی رو قراره معرفی کنیم ؟ بنویسیم چی بلدیم بعد درصد هم بذاریم که مثلاً ما ۴۰% تجربۀ کاربری و۷۵% فتوشاپ ؟ ۱۰۰درصدِ تجربۀ کاربری کجاست که ما ۴۰ درصدش رو بلدیم ؟ به نظرمون کلاً بهتر بود این صفحه نباشه، ولی مسیح می خواست پیکسل های وب رخ فقط معرفی بشن. به قول خودش ما هر چی باشیم مهمون صد ساله ایم در نقطۀ کوچکی از تاریخ، اواخرِ سالِ دویست هزارمی که پیدا شدیم ! می خواستیم طرحی باشه که کاملاً نشون بده ما یه سری پیکسل کوچیکیم تو دنیا و تاریخش و صرفاً الان یه چیزایی بلدیم که پس فردا به یقین ناچیزه…
اول فکر کردیم این ویدئو رو بذاریم و پایینش اسمامون رو بنویسیم :

بعد دیدیم بهتره یه چیزی خودمون بسازیم. برای نمایش پیکسل بودنمون مسیح اول کلّی اجرام آسمانی رو گذاشت کنار هم، راه شیری > منظومه شمسی > زمین > قاره ها > ما … ولی جا کم بود و طرحش رو خودش رد کرد خدا رو شکر :)) بعد تصمیمی گرفتیم برای نمایش ناچیز فقط از ستاره ها استفاده کنیم و در نهاست از این پلاگین استفاده کردیم. و مسیح این طرح رو زد :

ولی این هم یه ایرادی داشت، ما بزرگتر بودیم از ستاره ها ! :))
پس طرح رو عوض کردیم به این :

برای اینکه ترتیبی هم برای نمایش بچه ها نباشه، مهدی زحمت کشید و یه اسکریپت نوشت که عکس ها در جایRandom قرار بگیرن… و چند تا جا هم گذاشتیم که اگر کسی دوست داشت تو تیممون باشه بتونه کلیک کنه و رزومه بفرسته برای استخدام

با چی ساختیم

ما این پروژه رو موقعی کار کردیم که روی Atlassian Jira بودیم، ولی الان فقط از Smartsheet استفاده می کنیم. ما به صورتAgile طی ۳ تا Sprint که هر کدوم ۲ هفته بود پروژه رو انجام دادیم، ولی تقریباً هر روز جلسه داشتیم و Agile رو به طور افتضای بومی سازی کردیم.

و چند عکس در حین پروژه
زحمتش با کیا بود ؟
mehdi

مهدی مشیری فر

Frontend Developer
ali

علی علایی

Database Designer, Backend & Javascript Developer
masih

مسیح مقدم

Project Manager, UI/UX Designer, Art Director

حرف آخر

به یقین پروژه های تیمی و کارهایی که توش دستمون باز باشه دلچسب ترین اتفاق برای ماست، اینکه ایده ها اولش به نظرمون نشدنی میومد و خودمون رو برای شدنشون خرج می کنیم بهترین حسّه برامون، این همون حس خوب پیکسل هاست …

حرف شما

دیدگاه های زیر نظرات یا انتقادات شماست که از طریق گفتگوی تعاملی صفحۀ اول سایت یا همین جا برامون ارسال کردید.

چه تعریف باشد چه نقد و پیشنهاد از شما برای زمانی که گذاشتید ممنونیم…

دیدگاهی داری ؟

با خبرم کن از
avatar
ترتیب مشاهده:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | بیشترین رای
محمد اخوان
محمد اخوان

از هاستیران پیگیر مطالبتون بودم و خوشحالم که دوباره وبلاگ دارید
از هیمن مطلب کلی چیز یاد گرفتم
ممنووووووووووووووون

نازنین
نازنین

به نظرم زیبایی نسبی هست و واژه زیبا برای وبسایت شما کارامد نیست تمام عوامل دست به دست هم دادن تا وبسایتتون متفاوت باشه .طراحی متفاوت و نحوه به نمایش گذاشتن و ارائه کارتون هست که شمارو متمایز کرده .موفق باشید.

علیرضا
علیرضا

به به چه کردن دوستان دمتون گرم
منو جا انداختین :)))))

علیرضا افشار
علیرضا افشار

چقدر من لذت می برم از کمال گرایی و کمال گراها :)))
قلب ??

مصطفی مقدم
مصطفی مقدم

از طنز و راحتی ادبیات نوشتاری صفحه بسیار لذت بردم. مخصوصاً از میم جان تراولتا بعد از کنسل شدن ایده اولیه سایت!
از اون مهمتر، محیط گرم و راحت کاری تون. واقعاً کارمندان وب رخ تجربه متفاوتی از فضای کاری دارند.
پیام برندتون و سطح کارتون خاصه و لیاقت موفقت بیشتر رو دارید.

سلامت باشید.

صابر
صابر

حرفه ای ، متفاوت از دیگران
در کل عالی

معین اکبری
معین اکبری

کف کردم… فقط همین.

معین هستم از دوستان فرهاد جان ( طراحی پنل مگاپینا ) خخخخ

فاضل
فاضل

سلام، خیلی طراحانه‌س و زیبا! اما مشکلی که وجود داره اینه که بازدید کننده ها ممکنه طراح نباشن، نمیدونم یخورده حس میکنم کاربر پسندی فدای علایق و توانایی طراح ها شده. باید چند ثانیه صبر کنین تا کره زمین چرخ بزنه و باز هم بعد حدود ۱ ثانیه تاخیر بهتون بگه خب خوش اومدی، اممممممممم،یجورایی یاد تبلیغات اول ویدیوهای یوتیوب می افتم، زیادی آدمو منمتظر نگه میده، این نظر من بود البته، مسیح عزیز دوست داریم 🙂

رضا محمدی
رضا محمدی

استاد مقدم عالی هستید ، دنبال یه موقعیتیم که دوباره زیر نظر شما کار کنیم ??

مهدی سروش
مهدی سروش

خط ها به هم رسید و به یک جمله ختم شد، با عشق ممکن است تمام محال ها!
تبریک به تفکرات پشت وب سایت بی نظیرتان.

محسن
محسن

عالی، نمره تون ۳۲ !

ابوالفضل
ابوالفضل

آقا من از اونام که میزنن تو سر مال و یکاری میکنن که خستگی به تنتون بمونه :)) شوخی میکنم واقعا محشرید اما اما اما محتوای بخش "نکات کد نویسی بخش کرۀ زمین" با محتوای "صفحۀ گفتگوی آنلاین" تکراریه فکر کنم 🙂 دیدی گفتم! همچین آدمیم. همیشه خلاق باشید /اسمایلی خرکیف

RocioXRuma
RocioXRuma

Hi! Where I can download the XRumer 12? This URL is not working – http://freecheapxrumer.com/ 🙁

ابوذر اسماعیلی
ابوذر اسماعیلی

سلام!
عالی;)
من دهه هفادیم به سایتتون و کارتون از ۷۰ خب ۷۰ میدم
خوش

علی
علی

سلام. خسته نباشید.
در قسمت برخی از تجربه های کاری تیم وب رخ، به دیجی کالا و یا آسان پرداخت اشاره شده. این به این معنی هست که شما سایت دیجی کالا رو طراحی کردین؟ اگر نه، چه قسمتیش توسط شما انجام شده؟
متشکرم.

داود
داود

چقدر متفاوتید!!!! انگار یه سایت خارجی رو دیدم !!!!

wpDiscuz